Sprzątanie po zgonie

Specjalizujemy się w oczyszczaniu mieszkań, domów oraz lokali użytkowych po: zmarłych naturalnie, samobójstwach, sytuacjach losowych

Wiemy, jak bardzo ważni są dla nas ludzie najbliżsi, często ich śmierć jest dla wielu z nas olbrzymim, nie do pogodzenia szokiem psychicznym. Dlatego do każdego zlecenia oczyszczenia po osobie zmarłej podchodzimy z wielkim szacunkiem dla rodziny oraz ludzi bliskich. Uważamy że szacunek do życia i śmierci jest zasadą najważniejszą!

Każde powierzone nam zlecenie sprzątania po zmarłym traktujemy indywidualnie.

Zajmujemy się opróżnianiem mieszkań oraz lokali z rzeczy zbędnych, pozostałych po zmarłych np: stare meble, śmieci, sprzęt rtv i agd odpowiednia ich segregacją i utylizacja.

Stosujemy się do wytycznych osób powierzających nam wykonanie usługi.

Posiadając doświadczenie przy oczyszczaniu mieszkań po zmarłych,  wiemy jakie metody oraz środki powinny być zastosowane, aby skuteczność czyszczenia była odpowiednia.

Typowy schemat pracy przy oczyszczaniu po zmarłych:

 1. Dokonywane są oględziny miejsca które ma być poddanie usłudze
 2. Usuwane są zbędne rzeczy takie jak stare meble, wykładziny, sprzęt rtv i agd, śmieci…
 3. Następuje demontaż ozdób zbędnych ze ścian (obrazy, ikonografie itp.)
 4. Demontaż podłóg: panele podłogowe, deski parkietowe w których mogą odkładać się insekty, drobnoustroje oraz nieprzyjemne zapachy.
 5. Usuwana jest ze ścian tapeta boazeria i inne trwale przymocowane rzeczy
 6. Z sufitu usuwane są wszelkie ozdoby, kasetony włącznie z żyrandolami plafonami itp.
 7. Następnie czyszczone są wszystkie powierzchnie z pozostałości ludkich tkanek itp
 8. Wykonana jest usługa dezynfekcji (odkażania)
 9. Około 1 do 2 godzin należy odczekać żeby zastosowany preparat zaczął działać
 10. Następuje ponowne oczyszczenie i przygotowanie powierzchni do kolejnej usługi.
 11. Zastosowany jest zmgławiacz ULV i wykonany jest oprysk profilaktycznie likwidujący wszelkie insekty.
 12. Po około 1 godzinie od dezynsekcji następuje przejście do usługi dezodoryzacji.
 13. Zostaje użyty silny środek chemiczny neutralizujący nieprzyjemne zapachy.
 14. Po 24 godzinach od zastosowania ostatniej usługi w kompleksowym sprzątaniu po zgonie mogą nastąpić kolejne prace remontowe.

Pamiętaj że powierzając usługę doświadczonej firmie masz gwarancję na skuteczne oczyszczenie mieszkania po zgonie. 

Stosujemy wyłącznie atestowane i bezpieczne środku chemiczne i nie oszczędzamy na ich używaniu, wiedząc jak bardzo może to wpłynąć na późniejsze zdrowie, a nawet życie innych ludzi.

Obsługiwane województwa:

 • dolnośląskie
 • kujawsko-pomorskie
 • lubelskie
 • lubuskie
 • łódzkie
 • małopolskie
 • mazowieckie
 • opolskie
 • podkarpackie
 • podlaskie
 • pomorskie
 • śląskie
 • świętokrzyskie
 • warmińsko-mazurskie
 • wielkopolskie
 • zachodniopomorskie

Współpracujemy z firmą utylizującą odpady skażone i niebezpieczne!

Posiadamy odpowiednie maszyny oraz samochody do transportu odpadów powstałych podczas wykonywaniu usług.

Wykonujemy usługi dla:

osób i firm prywatnych

administracji osiedli

wspólnot mieszkaniowyc

instytucji państwowych takich jak:
SANEPID, SĄD, PROKURATURA, POLICJA

Sprzątanie po zmarłym i dezynfekcja mieszkania po śmierci - Łódź i cała Polska

W przypadku sprzątania po zmarłych konieczne jest profesjonalne podejście. Zdajemy sobie sprawę, że dla Państwa są to trudne chwile. Dlatego też gwarantujemy, że nasi pracownicy wypełnią swoje obowiązki z należytym szacunkiem i dyskrecją. Oferujemy w pełni profesjonalne sprzątanie po zgonach na terenie miasta Łódź i nie tylko.

Gdy otrzymujemy zlecenie dezynfekcji po zgonie, przyjeżdżamy na miejsce nieoznaczonym samochodem, który nie zwróci uwagi sąsiadów i przechodniów. Aby uszanować Państwa prywatność, uchronić przed plotkami i ludzką ciekawością, dopiero przed samym wejściem do sprzątanej przestrzeni zakładamy odzież ochronną. W przypadku sprzątania po zgonach w Łodzi nasza firma gwarantuje pełne bezpieczeństwo i profesjonalizm.

Sprzątanie po zgonie w bezpiecznych warunkach

Sprzątanie po zmarłych powinno być powierzone profesjonalistom również z innego powodu – bezpieczeństwa osób sprzątających. W tak trudnych chwilach, gdy jesteśmy pogrążeni w smutku po stracie bliskiej osoby, nie zawsze myślimy o zagrożeniach jakie wiążą się z kontaktem z krwią czy płynami ustrojowymi. Brak ostrożności w takiej sytuacji może zagrażać zakażeniem różnego rodzaju bakteriami, wirusem HIV, patogenami, a także WZW typu A i B. W tym przypadku użycie rękawiczek ochronnych nie wystarczy. Zawsze gdy dokonujemy sprzątania po zgonie, używamy specjalistycznej odzieży ochronnej, a drogi oddechowe zabezpieczamy maskami.

W przypadku gdy śmierć następuje mieszkaniu, należy posprzątać je kompleksowo przed dalszym użytkowaniem. Mamy wieloletnie doświadczenie i wiedzę na temat sprzątania po zgonach w Łodzi. Na podstawie kilku czynników i kryteriów jesteśmy dobrać właściwe środki i metody, których zastosowanie będzie skuteczne. Jak przebiega sprzątanie po zmarłych? Jednym z najważniejszych etapów jest dezynfekcja mieszkania po śmierci – w szczególności kiedy nastąpiła ona już jakiś czas temu. Zanim jednak przejdziemy do dezynfekcji mieszkania po zgonie, niezbędne jest przeprowadzenie podstawowych prac porządkowych.

Sprzątanie po zgonach w Łodzi - nasze kompleksowe podejście od podstaw

Zanim przejdziemy do sprzątania po zmarłym przeprowadzamy dokładne oględziny. Jesteśmy świadomi, że sprzątanie po zgonach w Łodzi jest trudnym i delikatnym tematem. Dzięki rozeznaniu jesteśmy w stanie dobrać najlepsze metody, środki i zaplanować dalsze prace, tak by efekt naszego działania był jak najlepszy. Po takich wstępnych oględzinach usuwamy wszystkie przedmioty znajdujące się w mieszkaniu, a które mogłyby przeszkadzać podczas sprzątania po zgonie. Tak naprawdę to staramy się w zupełności opróżnić sprzątane pomieszczenie z mebli, sprzętu AGD i RTV, przedmiotów użytku codziennego. W kolejnym etapie przygotowania mieszkania do dezynfekcji po zwłokach usuwamy wszelkie elementy ze ścian i podłóg, tak by zostały gołe mury. Żeby fachowo przeprowadzić pełne sprzątanie po zgonie likwidujemy boazerię, listwy podłogowe, parkiet lub panele – może pod nie wniknąć krew, płyny ustrojowe, może być też to dogodne miejsce dla rozwoju insektów i bakterii szkodliwych dla mieszkańców. Poza tym wszystkie te elementy mogą sprzyjać utrzymywaniu się przykrego zapachu.

Sprzątanie po zgonie - kolejne etapy gwarantujące bezpieczeństwo i czystość

Sprzątanie po zgonach w Łodzi jest bardzo ważnym etapem, który wymaga pełnego profesjonalizmu i ostrożności. W następnej kolejności likwidujemy wszelkie ruchome elementy wystroju. Mamy tutaj na myśli wszelkiego rodzaju ozdoby naścienne, obrazy, kasetony, kinkiety, żyrandole. Gdy już zostaną usunięte wszelkie elementy, które mogłyby przeszkodzić nam w skutecznej pracy, przechodzimy do kolejnej czynności. Jest nią czyszczenie wszystkich powierzchni – zarówno podłóg, ścian, jak i sufitów z ludzkich tkanek, krwi, itd. Po takim wstępnym sprzątnięciu możemy przejść do głównej dezynfekcji mieszkania po zgonie. Odkażane są wszystkie powierzchnie, bardzo dokładnie, by pozbyć się wszystkich zarazków, wirusów, patogenów, bakterii, itd. Żeby mieć pewność, że pozbyliśmy się szkodliwych substancji, czekamy 1 do 2 godzin aby użyty przez nas preparat w pełni zadziałał. Po tym czasie jesteśmy gotowi by przejść do kolejnego etapu sprzątania po zgonie. A czym zajmujemy się w następnej kolejności? Ponownie czyścimy dokładnie wszystkie powierzchnie, żeby mieć 100% pewności, że wszystko zostało solidnie wyczyszczone. Nasi pracownicy gwarantują pełne bezpieczeństwo i profesjonalizm podczas sprzątania po zgonach w Łodzi.

Sprzątanie po zgonach w Łodzi - profesjonalizm w każdym kroku i szybki powrót do normalności

Jednym z obowiązkowych etapów sprzątania po zmarłych jest użycie zamgławiacza ULV i zastosowanie środka, który zlikwiduje ewentualne insekty. Po skutecznej dezynfekcji i dezynsekcji, przechodzimy do dezodoryzacji. W tym celu stosujemy specjalne preparaty – silne środki chemiczne, których zadaniem jest zneutralizowanie nieprzyjemnych zapachów. Jest to szczególnie ważne, gdy mamy do czynienia z sytuacją, gdy ciało zmarłego było przez długi czas zamknięte mieszkaniu.

Kiedy mieszkanie, w którym odbywało się sprzątanie po zgonie jest zdatne do użytkowania? To zależne jest od wielu czynników, staramy się jednak prace porządkowe przeprowadzić możliwie najsprawniej. Już po 24 godzinach od ostatnich naszych działań można przeprowadzać kolejne prace remontowe. Sprzątanie po zgonach w mieście Łódź nie jest łatwym zadaniem, dlatego warto zlecić je profesjonalistom, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie.