Dezynsekcja mieszkania Łódź | Usuwanie insektów

Dezynsekcja – to krótko mówiąc zwalczanie uciążliwych insektów takich jak prusaki, karaluchy, pchły, pluskwy domowe itp… Metod stosowanych jest wiele m.in. termiczne (użycie suchej pary o temperaturze do 180 stopni Celsjusza), chemiczne (środki owadobójcze) lub biologiczne (mikrokapsułki wpływające na rozwój metabolizm insekta "szybsze obumieranie".

Dezynsekcja

metoda termiczna

Polega na wykorzystaniu maszyny (parownicy) wytwarzającej parę wodną pod ciśnieniem o temperaturze nie przekraczającej 180 stopni Celcjusza. Jest ona najbezpieczniejsza ponieważ środkiem służącym do jej wykonania jest woda. Jednakże jest to metoda uzupełniająca, która jest dopełnieniem innych zastosowanych do usługi skutecznej dezynsekcji i nie może być stosowana jako metoda główna.

Dezynsekcja

metoda ULV

Wytworzona maszynowo zimna mgła oraz mikrokapsułki zawarte w cieczy roboczej wnikają w każdą szczelinę. Pracownik sporządza wodny roztwór środka biologicznego, który ulega biodegradacji (nie jest szkodliwy dla środowiska). Insekt który obcuje z zastosowanym środkiem po pewnym czasie usycha samoistnie. Bardzo ważne aby w czasie wskazanym przez pracownika, nie czyścić powierzchni użytkowych, ponieważ powoduje to usunięcie rozpylonej mikrokapsułki. Metoda ta jest wysoce skuteczna. Po około 2-3 godzinach od wykonanej usługi można wrócić do miejsca przebywania należy przewietrzyć pomieszczenia i normalnie funkcjonować. 

Dezynsekcja

metoda chemiczna

W tej metodzie  jest wykorzystywany środek chemiczny (insektycyd) który jest rozpylany w miejscach największych skupisk insektów. Wykorzystanie tej metody jest podyktowane faktem nie działania żadnej innej z powyższych metod. Jest to metoda najskuteczniejsza jednakże na czas jej użycia jest konieczne opuszczenie pomieszczeń na czas do 24 godzin po tym czasie ważne żeby dokładnie przewietrzyć pomieszczenie poddane opryskowi.

Dlaczego dezynsekcja jest konieczna?

Czy wiesz, ile chorób mogą przenosić owady „pomieszkujące” w budynkach mieszkalnych? Przenoszenie wirusów poważnych chorób, dotkliwe pogryzienia, zanieczyszczone jedzenie – to tylko z niektóre z niebezpieczeństw związanych z obecnością dzikich lokatorów w mieszkaniach, zakładach produkcyjnych czy lokalach użytkowych i zaniedbaniem, jeśli w odpowiednim czasie nie zostanie zlecone profesjonalne odpluskwianie w Łodzi. Jeżeli miejscem występowania nieproszonych owadów będzie lokal gastronomiczny lub zakład, w którym wytwarzana jest żywność, to może mieć to dramatyczne skutki dla klientów firmy. Insekty mogą skazić produkty spożywcze, zanieczyścić je odchodami, bakteriami, pasożytami. Kontakt owadów z żywnością może skutkować także jej popsuciem. Niestety niewiele osób zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą występowanie insektów w pomieszczeniach. Ignorując występowanie insektów zagrażamy sobie, swoim bliskim, lub swoim Klientom. Najczęściej owady w dzień ukrywają się przed ludzkim okiem. Na żer wychodzą pod osłonom ciemności, kiedy nikt im nie przeszkodzi i nikt nie widzi… Niestety skutki takiego ucztowania mogą być poważne. Od występujących w pomieszczeniach owadów możemy nie tylko nabawić się chorób wirusowych. Ugryzienie przez insekta często skutkuje obrzękiem, swędzeniem, reakcją alergiczną, a nawet wstrząsem anafilaktycznym. Z tego względu nie można lekceważyć konieczności przeprowadzenia usuwania karaluchów i innych insektów w Łodzi.

Dezynsekcja – na jakie owady?

Jakie insekty najczęściej występują w naszych domach? Wśród tych najbardziej popularnych, co do których można zastosować skuteczną dezynsekcję w Łodzi, wymienia się przede wszystkim: karaluchy, pchły, prusaki i mrówki.

Karaluch

karaczan wschodni

Jego cechą charakterystyczną jest zamiłowanie do ludzkich siedlisk. Najczęściej występuje w miejscach zapewniających mu stały dostęp do żywności (magazyny, sklepy, kuchnia). Wiele gatunków karalucha prowadzi nocny tryb życia. Pozbycie się dorosłych osobników nie gwarantuje całkowitego pozbycia się karaluchów. Dezynsekcja karaluchów musi być przeprowadzona bardzo szczegółowo ze względu na długi okres wykluwania się larw z kokonów. Karaluch jest dość sporej wielkości – nawet do 3 cm.

Prusak

karaczan prusak

Jest zdecydowanie mniejszy niż karaluch, ale również brązowego koloru. Jest zdecydowanie bardziej ruchliwy. Porusza się bardzo szybko, a dzięki specyficznej budowie odnóży, może poruszać się po pionowych powierzchniach – również ścianach, lub meblach! Ich rozmnażanie też przebiega bardziej dynamicznie niż w przypadku karaluchów. Uwielbiają ciepło, dlatego też najczęściej występują w kuchennym zaciszu. Podobnie jak karaluchy, prusaki przenoszą wiele groźnych chorób, z tego też powodu wnętrza, w których występują powinny być poddane bezwzględnej dezynsekcji.

Pchła

To pasożyt, który żeruje na ludziach i wielu zwierzętach. Pchła jest dość niedużych rozmiarów, dorosły osobnik ma około 2-4 mm. Żywią się krwią, a żeby ją pozyskać, nadgryzają naskórek. Ich pasożytowanie może wywoływać u żywiciela liczne choroby i poważne konsekwencje zdrowotne. Najczęstszym objawem jest alergiczne zapalenie skóry. Jednak znacznie groźniejsze są zarazki chorobotwórcze oraz tasiemce, które przenoszą

Mrówka

Pluskwa

domowa

Szerszeń

Profilaktyka a dezynsekcja

Istnieją oczywiście działania profilaktyczne. Wprowadzenie ich w życie może uchronić nas przed odwiedzinami niechcianych lokatorów. Bardzo istotna jest dbałość o utrzymywanie porządku. Regularne i dokładne sprzątanie zmniejsza ryzyko wystąpienia uciążliwych insektów. Nie liczmy jednak, że pomoże to w ich usunięciu. Aby szybko i skutecznie pozbyć się karaluchów, prusaków, pcheł i innych owadów konieczna jest dezynsekcja przeprowadzona przez specjalistów. Tylko wtedy będzie ona bezpieczna dla mieszkańców i otoczenia, a śmiertelna dla insektów.

Gwarantujemy

  • DYSKRECJĘnasi pracownicy przyjeżdżają nieoznakowanym samochodem oraz przebierają się w odzież roboczą po wejściu do pomieszczeń
  • USUNIĘCIE INSEKTÓW W 100%bez dodatkowych kosztów
  • PISEMNĄ GWARANCJĘ NA USŁUGĘna podstawie protokołu dezynsekcji
  • SKUTECZNOŚĆ nie oszczędzamy na użytych środkach
  • BEZPIECZEŃSTWO stosujemy tylko sprawdzone środki BIOLOGICZNE, które nie szkodzą ludziom, dzieciom oraz zwierzętom.
  • DARMOWY DOJAZD DO KLIENTA na terenie Łodzi

Wystawiamy PROTOKÓŁ WYKONANIA DEZYNSEKCJI, DEZYNFEKCJI lub DEZODORYZACJI wraz z wyszczególnieniem użytych środków oraz miejsc w których została przeprowadzona usługa. Stosujemy tylko atestowane i sprawdzone środki do wszystkich wyżej wymienionych usług

Wykonujemy dezynsekcje tylko w granicach województwa łódzkiego!

Na terenie Łodzi dojazd GRATIS

Poza granicami Łodzi dojazd za 1km = 1zł liczone od siedziby firmy.

Obsługiwane miejscowości:
Łódź, Zgierz, Brzeziny, Pabianice, Sokolniki, Bełchatów, Tuszyn, Rzgów, Sieradz, Opoczno, Uniejów, Łowicz, Łask, Wieluń, Konstantynów Łódzki, Aleksandrów Łódzki, Tomaszów Mazowiecki, Spała, Skierniewice, Stryków, Ozorków, Biała Rawska, Pajęczno, Łęczyca, Sulejów, Bronisławów, Grotniki

W jaki sposób wykonuje się profesjonalną dezynsekcję pluskiew w Łodzi?

Usługa likwidacji pluskiew w Łodzi oraz na terenie województwa łódzkiego odbywa się zawsze we wskazanym przez Państwa miejscu. Przyjeżdżamy zachowując pełną dyskrecję i profesjonalizm. Nasi pracownicy na miejscu oceniają stan zarobaczenia, a następnie po dokonaniu oględzin dopasowują metodę działania, sprzęt oraz rodzaj i ilość środków przeznaczonych do skutecznego usunięcia pluskiew z dowolnego miejsca, niezależnie od jego przeznaczenia, wielkości czy sposobu zabudowy.

Tępienie pluskiew w Łodzi wykonujemy z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu oraz technologii, prostych, ale skutecznych metod i środków bezpiecznych dla środowiska oraz dla osób i zwierząt przebywających wewnątrz nawet po wykonaniu oprysków. W zależności od konkretnego przypadku stosujemy dwa sposoby postępowania, w zanadrzu mając możliwość wykorzystania również metody uzupełniającej podstawowe działania. W odpluskwianiu nieruchomości w Łodzi doskonale nadaje się metoda ULV, wykorzystująca wytwarzaną maszynowo zimną mgłę. Jej bazą są specjalne mikrokapsułki, które po rozpuszczeniu i rozpyleniu w pomieszczeniu przenikają we wszystkie dostępne szczeliny, oddziałując na insekty – z czasem je wysuszając, powodując ich naturalne wyginięcie. Metoda ta jest chętnie stosowana ze względu na wysoką skuteczność oraz możliwość ponownego użytkowania pomieszczenia już po 2-3 godzinach od rozpylenia kapsułek.

Druga metoda zwalczania prusaków w Łodzi jest metodą chemiczną, do której stosuje się środek o nazwie insektycyd. W przeciwieństwie do poprzedniego sposobu, w tym wypadku spryskuje się jedynie miejsca, w których insekty przebywają w największej ilości, likwidując ich kolonie. Metoda wymaga opuszczenia lokalu na okres doby. Stosuje się ją głównie w chwili, kiedy inne rozwiązania okazują się mało skuteczne. Opcją uzupełniającą dezynsekcję pluskiew w Łodzi jest metoda termiczna, w której główną rolę odgrywa para wodna o temperaturze przekraczającej 180ºC.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

W każdym wypadku metodę postępowania dopasowujemy odpowiednio do konkretnego zlecenia, dlatego nasi Klienci mają pewność, że zadanie zostało wykonane zgodnie ze sztuką i wykorzystano do niego nie tylko sprawdzone, ale przede wszystkim skuteczne sposoby walki z insektami. Jesteśmy wyposażeni w nowoczesny sprzęt do pracy przy likwidacji pluskiew w Łodzi, dzięki któremu powierzone nam zadania wykonywane są szybko, bezpiecznie oraz bez zbędnego zamieszania, zapewniając naszym Klientom maksimum dyskrecji. W zależności od wymaganego stopnia interwencji używamy środków biodegradowalnych lub chemicznych, wspomaganych dodatkowymi metodami dla jeszcze większej efektywności.

Korzystanie z naszych usług to inwestycja w bezpieczeństwo i zdrowie, a w przypadku działalności gospodarczych, szczególnie związanych z branżą gastronomiczną, to również możliwość przetrwania na rynku i rozwijania swojej firmy, zapewnienia higienicznych warunków pracy i zgodność z wymaganymi normami prawnymi. Proponowana Państwu profesjonalna dezynsekcja w Łodzi to rozwiązanie trwałe i pewne, a usługi wykonywane przez naszych pracowników zawsze są na najwyższym poziomie. Zachęcamy do kontaktu, jeśli macie Państwo problem z insektami – rozwiążemy go bezpiecznie i trwale.

Jak należy przygotować się do dezynsekcji ?

Przed wykonaniem usługi należy osłonić sprzęt elektroniczny wrażliwy na wilgoć. Rozpylone wodne roztwory środka biologicznego lub chemicznego mogą spowodować uszkodzenie wartościowego sprzętu. Można to wykonać poprzez przykrycie np prześcieradłem albo owinięcie folią spożywczą. Żywność powinna być schowana do lodówki lub szczelnie zakryta, łóżka otwarte i wszystko co jest w nich pochowane należy wyjąć.

Warto pamiętać po wykonanej usłudze zamgławiania ULV

Przez 7 dni od wykonania oprysku nie należy czyści podłóg oraz ścian ponieważ powoduje to zmycie struktury mikrokapsułki. Można jedynie przeczyścić blaty, stół oraz krzesła. Należy pamiętać o częsty praniu z dodatkiem detergentu np. Clovin 2 septon lub innymi podobnymi oraz o prasowaniu lub parowaniu odzieży ponieważ neutralizuje to jajka pluskiew.

Jako nieliczni dysponujemy sprzętem do dezynsekcji przemysłowej.


Zapraszamy do skorzystania z naszych pozostałych usług: dezynfekcja mieszkania Łódź, deratyzacja Łódź, sprzątanie po zgonie.

SPECJALIZUJEMY SIĘ W DEZYNSEKCJI PO ZGONACH, SAMOBÓJSTWACH.