Opieka nad grobami - sprzątanie grobów Łódź

“Ludzie zmarli to często nam ludzie najbliżsi, pomimo że nie ma ich już wśród nas. Pamięć po nich to szacunek i wdzięczność za to, kim byli. Pielęgnując pamięć, możemy poczuć, jakby byli obok nas w trudnych chwilach i na co dzień. To dodaje otuchy i pozwala przezwyciężyć trudności losu…”

Nagrobek to pomnik upamiętniający bliską nam osobę. Wykonany jest zazwyczaj z kamienia – granitu lub piaskowca. Każdy z tych kamieni odznacza się swoimi charakterystycznymi cechami. Doświadczony kamieniarz jest w stanie przemienić kamień w piękne dzieło sztuki, rzeźbiąc w nim i grawerując. Aby nagrobek przetrwał długie lata i dobrze się prezentował, konieczna jest właściwa pielęgnacja. Nie zapominajmy, że grobowce są narażone przez cały czas na działanie różnych czynników atmosferycznych. Latem, palące słońce może rozgrzać płytę nagrobną do naprawdę wysokich temperatur. Niskie temperatury, deszcz i mróz także mają negatywny wpływ na kondycję i wygląd nagrobka.

Co robić, aby zapobiec niszczeniu grobu?

Kluczem do nienagannego wyglądu grobowca jest systematyczne czyszczenie go i konserwowanie. Co jednak zrobić, gdy życiowe losy sprawiły, że od rodzinnych stron dzielą nas setki, a nawet i tysiące kilometrów? W takich chwilach przychodzimy z pomocą. Od lat specjalizujemy się nie tylko w sprzątaniu grobów, ale i w kompleksowej opiece nad grobami. Co to dokładnie oznacza w praktyce? Podstawą naszej usługi jest czyszczenie nagrobków. Usuwamy liście z płyty nagrobnej, a także z jej otoczenia. Pozbywamy się także mchu z kamienia – to przedłuży żywotność pomnika, a także pozwoli uniknąć plam i przebarwień na powierzchni nagrobka. W tym celu używamy myjki ciśnieniowej oraz specjalistycznych środków. Dobór odpowiednich preparatów jest bardzo ważny. Muszą być one jednocześnie skuteczne, jak i bezpieczne dla materiału, z którego wykonany jest nagrobek, a także wszelkich elementów ozdobnych. Powierzając naszej firmie opiekę nad grobami, możecie mieć pewność, że pomnik będzie w idealnym stanie. Dokładamy wszelkich starań, aby na powierzchni nagrobka nie pozostał żaden nieestetyczny ślad. Jednocześnie ze szczególną uwagą myjemy grawerowane elementy, a także napisy.

Kiedy już uporamy się ze wszelkimi zabrudzeniami, które zanieczyściły powierzchnie nagrobka, przystępujemy do dalszych czynności. Gdy na nagrobku nie ma już żadnych przebarwień i brudu, przechodzimy do czynności konserwujących. W zależności od materiału dobieramy właściwe pasty nabłyszczające i konserwujące. W efekcie pomnik zyskuje elegancki i estetyczny wygląd.

Opieka nad grobami obejmuje także oprawę florystyczną. Współpracujemy od wielu lat z doświadczoną florystką, która na specjalne życzenie Klienta skomponuje stosowny bukiet lub wieniec, a także inne ozdoby.

Posiadamy przenośny sprzęt podciśnieniowy do usuwania zaległego błota, piachu czy nagromadzonego mchu. Dzięki wykorzystaniu go każdy nagrobek będzie wyglądał jak w dniu, kiedy go postawiono pierwszy raz.

Skąd możecie mieć pewność, że czyszczenie nagrobków będzie wykonane rzetelnie?

Każda nasza realizacja jest szczegółowo udokumentowana. Wykonujemy fotografię przed sprzątaniem grobów i po wszelkich pracach. Całą dokumentację dostarczamy Klientowi, jako gwarancje dobrze wykonanej usługi.