Sprzątanie mieszkań zaniedbanych Łódź

Sprzątanie mieszkań w przypadku syndromu zbieractwa

Gdy normalnie użytkujemy mieszkanie – żyjemy w nim przez wiele lat, wraz z naszymi rodzinami – to normalne jest, że gromadzimy wokół siebie przedmioty. Jedne meble zużywają się, wymieniamy je na nowsze. W miarę upływu lat wzbogacamy swój dobytek o kolejne sprzęty – zarówno te używane na co dzień, jak i te, z których korzystamy okazjonalnie. Kiedy wszystko mamy pod kontrolą, to sprzątanie mieszkania nie jest rzeczą kłopotliwą. Problem zaczyna się dopiero wtedy, gdy osoba zamieszkująca lokal cierpi na tzw. syndrom zbieractwa.

Syndrom zbieractwa, czyli patologiczne zbieractwo, syllogomania jest zaburzeniem psychicznym objawiającym obsesyjnym gromadzeniem przedmiotów wokół siebie. Osoba chora wraz z tym, jak nagromadza nowe przedmioty w mieszkaniu, nie pozbywa się starych. Najczęściej zbierane przedmioty nie mają większej wartości, a ich ilość może czasem uniemożliwić normalne użytkowanie mieszkania lub poruszanie się po nim.

W takim przypadku sprzątanie mieszkania wymaga szczególnych środków. Konieczne jest przede wszystkim usunięcie wszystkich zbędnych przedmiotów z lokalu. Gdy już opróżnimy lokal, przystępujemy do kolejnego punktu sprzątania mieszkania. W lokalach mocno zaniedbanych czy zapuszczonych często konieczne jest użycie środków zwalczających insekty. Niezbędne może być także użycie preparatów, które pomogą pozbyć się brzydkich zapachów.

Sprzątanie mieszkań w przypadku syndromu zbieractwa

Do każdego zlecenia mamy indywidualne podejście. Dlatego też na naszej stronie nie znajdziecie cennika. Każde wykonanie usługi wyceniamy indywidualnie, w zależności od koniecznych metod i środków, jakie trzeba użyć. Siedziba naszej firmy mieści się w Łodzi, jednak jesteśmy mobilni i realizujemy zlecenia na terenie całej Polski.

Zajmujemy się porządkowaniem oraz kompleksowym sprzątaniem pomieszczeń lub całego mieszkania po osobie zmarłej, osobach cierpiących na syndrom „zbieractwa” lub chorobę alkoholową (tzw. „meliny”). Gwarantujemy profesjonalne oraz sprawne wykonanie każdego zlecenia.

Zajmujemy sprzątaniem mieszkań od początku do końca – wywozimy śmieci i utylizujemy zbędne rzeczy takie jak: stare meble, sprzęt agd i rtv, obrazy i inne niepotrzebne pozostałości.

Oferujemy również usługi w zakresie przymusowych eksmisji do lokali zastępczych w asyście komornika i Policji.

Specjalizujemy się w sprzątaniu mieszkań skrajnie zapuszczonych po zgonach.

Wykonaliśmy już wiele skutecznych dezynfekcji, dezynsekcji oraz dezodoryzacji w mieszkaniach, w których fetor był trudny do zniesienia dla innych mieszkańców. Wiemy, jak ważne jest fachowe podejście do każdego zlecenia i dzięki temu chcemy pomóc naszym Klientom w uprzątnięciu każdego mieszkania.

Usługi sprzątania mieszkań zaniedbanych kierujemy do osób prywatnych, jak i również firm oraz instytucji państwowych:

  • spółdzielnie mieszkaniowe
  • wspólnoty mieszkaniowe
  • hotele
  • restauracje
  • zakłady pogrzebowe
  • Policja
  • Komornicy Sądowi

Wystawiamy kompletną dokumentację potwierdzającą wykonanie usługi:

  • Protokół dezynskecji, dezynfekcji lub deodoryzacji
  • Gwarancję na usługę
  • Protokół dla Sanepidu z wyszczególnieniem użytych środków

Usługi Sprzątania Mieszkań Zaniedbanych wykonujemy na terenie całej Polski.

Przyjmujemy zlecenia od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00-20:00

Dokonujemy bezpłatnej wyceny na podstawie przesłanych zdjęć.