Skip to main content

Wiele osób zmaga się z problemem pluskiew w swoich domach. Pluskwy są małymi, krwiożerczymi insektami, które mogą powodować alergie i widoczne problemy skórne. Szczególnie narażone są na nie osoby z osłabioną odpornością, na przykład małe dzieci bądź osoby starsze. Dlatego usuwanie pluskiew z domów jest bardzo ważne dla zachowania zdrowia i higieny. Warto podkreślić też, że niezwykle ważna jest szybkość działania. Uchroni to przed negatywnymi konsekwencjami żerowania pluskiew, ale również zapobiegnie rozmnożeniu się tych insektów, co w przypadku licznej populacji utrudnia walkę z nimi.


Jak samodzielnie pozbyć się pluskiew?

  1. Zidentyfikuj źródło infestacji pluskiew i je usuń. Sprawdź szczególnie dokładnie okolice łóżka, fałdy i szwy materaca, wezgłowie, szwy tapicerki, szczeliny i listwy blisko łóżka, pościel, zasłony itp.
  2. Dokładnie wyczyść mieszkanie szczególnie miejsca, które mogą stanowić dla pluskiew atrakcyjne miejsce do rozwoju. Zainfekowane przedmioty spakuj szczelnie w worki foliowe i wywieź na wysypisko śmieci. Tekstylia wypierz w wysokiej temperaturze i wyprasuj. Możesz użyć wysokiej temperatury do czyszczenia szczelin i wnętrz szafek posługując się np. parowaczem. Zwróć szczególną uwagę na takie miejsca, jak: łóżka, sofy, dywany, szafki nocne, zagłówki, komody. W tych miejscach insekty skrywają się szczególnie chętnie.
  3. Zastosuj preparaty odstraszające pluskwy, np. w postaci sprayu lub żelu. Niektóre z tych substancji mogą być toksyczne dla ludzi i zwierząt domowych, dlatego przed użyciem należy zawsze zapoznać się z instrukcją obsługi i stosować się do wszystkich zaleceń producenta.

    Pomoc specjalisty to najskuteczniejsza metoda walki z pluskwami!

Usunięcie pluskiew samodzielnie może być trudne i czasochłonne, a także nieskuteczne. Te szkodniki są bardzo wytrzymałe i potrafią przetrwać w trudnych warunkach, dlatego lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy dezynsekcyjnej, która posiada odpowiednie środki i wiedzę, aby skutecznie i bezpiecznie usunąć pluskwy z Twojego domu. Jest to ważne zwłaszcza przy „większym” problemie. Standardowa procedura usuwania insektów przez dezynsektora zazwyczaj obejmuje:

  1. Przeprowadzenie wywiadu z właścicielem mieszkania, aby ustalić źródło infestacji i określić skalę problemu.
  2. Przeprowadzenie dokładnych oględzin pomieszczenia w celu zidentyfikowania miejsc, w których pluskwy się rozwijają i składają jaja.
  3. Zastosowanie odpowiednich środków chemicznych do zabicia pluskiew oraz ich jaj i larw.
  4. Dokładne wyczyszczenie i dezynfekcja wszystkich pomieszczeń, w których występowały pluskwy.
  5. Zalecenia dotyczące profilaktyki, aby zapobiec ponownej inwazji.

Profesjonalne odpluskwianie jest więc zdecydowanie najlepszą metodą walki z nieproszonymi gośćmi. Wysoce wykwalifikowane zespoły posiadają wiedzę i doświadczenie, które pozwalają im skutecznie radzić sobie z problemem pluskiew. Dysponują nowoczesnym sprzętem i profesjonalnymi środkami chemicznymi, dzięki czemu mogą szybko i skutecznie pozbyć się pluskiew z każdego domu czy mieszkania, zachowując przy tym pełne bezpieczeństwo domowników. Często wystarczy do tego już jedna wizyta.