Skip to main content

Bakterie, wirusy, grzyby i roztocza chętnie wprowadzają się do naszego środowiska. Mogą być nie tylko w powietrzu, ale też znajdują sobie ciepłe i przytulne miejsce przykładowo w naszej pościeli. Gdy w domu uprawiamy kwiaty w donicach, to one też mogą być siedliskiem takich patogenów (szczególnie grzybów), nasze zwierzęta domowe również mogą być źródłem alergenów. Dlatego trudno pozbyć się ich z naszego środowiska.

Z pomocą przychodzi nam ozonator, który usuwa z naszego środowiska większość tych patogenów i świadczy niewymierną pomoc dla astmatyków i alergików, którzy najbardziej są uczuleni na niewidoczne patogeny.

Ozonowanie pomieszczeń – na czym to polega?

Ozonator to specjalne urządzenie, które wytwarza ozon. Czym jest ozon? Otóż jest to tlen w zmienionej formie. W powietrzu mamy tlen, który składa się z dwóch atomów. Natomiast ozon jest tlenem trój atomowym i w takiej formie ma on wyjątkowe właściwości chemiczne.

Ozonator to urządzenie, które produkuje tlen trójatomowy i uwalnia go do otoczenia. Ozon niszczy większość patogenów, które są w naszym otoczeniu i przynosi ulgę alergikom, astmatykom, czy innym osobom cierpiącym na dolegliwości i choroby układu oddechowego. Działa bakteriobójczo, wirusobójczo, grzybobójczo oraz zabija większość patogenów w naszym otoczeniu, co sprzyja naszemu zdrowiu i dobrej kondycji.

Ozonator dla alergików – czy pomaga?

Ozonator jest bardzo praktycznym narzędziem dla alergików:

  • Oczyszcza i dezynfekuje pomieszczenia domowe, usuwa alergeny i inne zanieczyszczenia powietrza, z jakimi mamy do czynienia na co dzień. Zdecydowanie warto zrobić ozonowanie pomieszczeń dla zdrowia alergika.
  • Ozonuje się też układ klimatyzacji i wentylacji w domu i samochodzie. Te układy oprócz regulowania temperatury w pomieszczeniu niestety, ale często też roznoszą różne alergeny. Na systemach klimatyzacji i wentylacji z czasem na filtrach i elementach tych urządzeń lubią rozwijać się różne patogeny, które potem wraz z klimatyzowanym powietrzem trafiają do środowiska, gdzie przebywają ludzie. Okresowe ozonowanie instalacji klimatyzacji i wentylacji jest wręcz niezbędne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Ozonowaniem również można również uzdatniać wodę pitną, a także usuwać patogeny z produktów żywnościowych.

Czy ozonator usuwa roztocza?

Alergia na roztocza to powszechna dolegliwość wśród ludzi podatnych na działanie alergenów. Te małe żyjątka trudno wytępić z naszego domu, bo znajdują się w kurzu, w pościeli i w wielu innym zakamarkach, do których rzadko mamy dostęp.

Uczulenie na roztocza dotyczy zdecydowanej większości alergików. Alergię mogą powodować także pyłki, sierść i ogrom innych alergenów, a czynnikami, które ją nasilają, jest ogólne zanieczyszczenie powietrza. Nie bez znaczenia są także spaliny samochodowe czy dym tytoniowy – wszystkie te czynniki mogą nasilać dolegliwości alergiczne i astmatyczne.

Sposobem na skuteczną redukcję sporej części alergenów jest ozonator.  Ozonowaniem powietrza możemy skutecznie wyeliminować roztocza kurzu domowego. Urządzenie to działa na wszystkie rodzaje roztoczy, które bytują w meblach tapicerowanych, dywanach, materacach i pościeli. Ozonowanie pomieszczenia zdecydowanie warto polecić profesjonalnej firmie, która posiada odpowiednie narzędzia, aby skutecznie pozbyć się alergenów z jego wnętrza.

Ozonowanie pomieszczeń dla alergików – czy warto to zrobić?

Alergie mają bardzo różne podłoże i często trudno ocenić bez odpowiednich badań, jaki typ patogenów je u nas wywołuje. Ozonowanie alergikom przynosi ogromną ulgę, zmniejsza napady alergiczne, a nawet z czasem je eliminuje.

Usuwanie alergenów i roztoczy ze środowiska alergika, to najlepsze sposób na łagodzenie objawów tej choroby. Ozonator eliminuje i niszczy praktycznie większość patogenów, które wywołują alergię, takie jak:

  • roztocza, które są najczęstszą przyczyną alergii;
  • grzyby i pleśnie – one również często odpowiadają za alergię i dolegliwości astmatyczne;
  • silne aromaty i przykre zapachy – działają drażniąco na błonę śluzową alergika i nasilają dolegliwości;
  • Insekty – odchody domowych insektów również mają silne działanie alergiczne a dzięki ozonowaniu możemy pozbyć się szkodliwych alergenów.

Jak ozonowanie pomieszczeń może być pomocne dla astmatyków?

Astma oskrzelowa to poważna i przewlekła choroba, której przyczyną często jest dość długie przebywanie w pomieszczeniach, gdzie rozwijają się grzyby i pleśnie. U zdrowego człowieka z czasem może pojawiać się astma nabyta, wynikająca z długotrwałym wdychaniem zarodników tych patogenów. Dlatego dzięki regularnemu używaniu generatora ozonu, można się tego problemu pozbyć. Dlatego warto zamówić ozonowanie pomieszczenia, gdzie najczęściej i najdłużej się przebywa w ciągu doby. W ten sposób pozbędziemy się szkodliwych alergenów, które mogą nas uczulać.

Dlaczego warto zlecić ozonowanie profesjonalnej firmie?

Ozonowanie pomieszczeń to doskonały pomysł na zmniejszenie ilości alergenów w domu lub mieszkaniu. Przy ozonowaniu należy zachować wszelkie środki ostrożności i po zabiegu dobrze przewietrzyć pomieszczenie, gdyż ozon w dużym stężeniu może być szkodliwy dla osób z astmą. Dlatego, zamiast wykonywać ten zabieg na własną rękę, warto powierzyć tę czynność profesjonalnej firmie, która przeprowadzi ją w sposób skuteczny, dokładny, zapewniając przy tym pełne bezpieczeństwo wszystkim domownikom.