Skip to main content

Wybierasz się na wakacje lub w podróż służbową i chcesz wiedzieć, jak sprawdzić, czy w pokoju hotelowym nie ma pluskiew?

 

Hotele, zwłaszcza w popularnych turystycznie miejscach, mogą być azylem dla gości po męczącym dniu zwiedzania, a ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest powrót do domu z czymś więcej niż tylko wspomnieniami i pamiątkami.

Podczas meldowania się w hotelu warto sprawdzić pokój pod kątem obecności pluskiew i innych nieproszonych „gości”. Pluskwy w miejscach swojego żerowania pozostawiają ślady w postaci małych czarnych plamek. Są to ślady ich odchodów.

Najpierw poszukaj śladów pluskiew w pobliżu łóżka oraz na łóżku lub w fałdach pościeli, zwróć uwagę na drobne ciemne ślady ich odchodów. Nawet jeśli ich nie znajdziesz, po zbadaniu łóżka czas na inspekcję pokoju. Poszukaj śladów bytności owadów, takich jak resztki wylinki, jaja lub larwy w rogach i szczelinach pokoju, zwłaszcza w szwach materaca i wokół zagłówka. Pamiętaj, aby w miarę możliwości zajrzeć w takie miejsca jak zasłony, półki z książkami i za tablice przełączników. Jeśli znajdziesz jakiekolwiek oznaki inwazji, powiadom hotel i udaj się do innego hotelu.

Zadbaj o to, aby podczas pobytu trzymać bagaż z dala od łóżka, gdzie pluskwy najczęściej żerują nocą. Trzymaj go ustawiając na półce bagażowej lub krześle przy biurku.

Na koniec, przed wymeldowaniem się z hotelu, warto sprawdzić ponownie materac, pościel i wezgłowie łóżka w poszukiwaniu żywych pluskiew lub resztek odchodów. Nawet jeśli nie zauważyłeś żadnych śladów podczas swojego pobytu, ważne jest, aby sprawdzić na wszelki wypadek raz jeszcze, by upewnić się, że nie zabierzesz niechcianych insektów ze sobą i nie zainfekujesz swojego domu.

Wszelkie oznaki zgłoś natychmiast obsłudze hotelu.

Wiedza o tym, jak sprawdzić, czy w hotelu nie ma pluskiew, może na dłuższą metę zaoszczędzić wielu kłopotów i frustracji. Sumienność w sprawdzaniu obecności pluskiew w hotelu może zadecydować o jakości twojego pobytu i pozwoli uniknąć niepotrzebnego stresu.